Sekretariát:
Klicperova:
ikona systému bakaláři ikona systému strava.cz

Veletrh Fiktivních firem

Dne 20. února 2020 se uskutečnil v prostorách výstaviště Černá louka již tradiční 12. veletrh fiktivních firem. A protože se má naše škola čím pochlubit, přijala pozvání Obchodní akademie v Ostravě – Mariánských Horách k účasti na tomto veletrhu.

VIDEO

     Naši žáci nechtěli nic podcenit a jako začátečníci se zodpovědně připravovali pod vedením p. učitele Ing. Petra Černoška a Ing. Ireny Schnirchové z Obchodní akademie. A dobře udělali. Konkurence 29 stánků byla opravdu veliká. Během veletrhu firmy soutěžily v 9ti nejrůznějších kategoriích: o nejlepší stánek, firmu, katalog, slogan, prezentaci, vizitku, reprezentanta firmy, nechyběla kategorie firma v 90 sekundách a nejoriginálnější podnikatelský záměr.

     V ukázkách firem, které reprezentovaly nejen střední školy České republiky, ale také Polska, Maďarska a Slovenska, dostali účastníci možnost porovnat své schopnosti i v mezinárodním měřítku. A nutno podotknout, že naše škola neztratila v obrovské konkurenci nic ze svého renomé a opravdu se jí dařilo. Děti představily návštěvníkům veletrhu firmu E-coffee, tzv. herní kavárnu, a Play Shop, kde si zákazníci mohli zakoupit herní prvky a součástky k počítačům. A čím tak zaujaly porotu, že v kategorii Nejoriginálnější podnikatelský záměr získaly 6.místo? Nápad předvést firmu, která prodávala počítačové hry, umožnila svým potencionálním zákazníkům obsah her vyzkoušet a nezapomněla přidat bonus v podobě výborné kávy a zákusku, zaujala svou originalitou. Velký úspěch měla anglická prezentace Mellissy Polákové z VIII. A třídy, který znamenal další cennou trofej pro naši školu v podobě 4. místa v kategorii Firma v 90 sekundách. Navzdory tomu, že se žáci zúčastnili této zdařilé akce poprvé, nervozita z nich za chvíli opadla a oni se snažili působit profesionálně, co nejvíce zaujmout a prodat.

     Úspěchy našich žáků svědčí o zodpovědném přístupu pedagogů, kteří si velmi dobře uvědomují nutnost podpory podnikavosti mladé generace a podporují žáky v jejich snaze „nahlédnout pod pokličku“ podnikání v Moravskoslezském kraji. A jak říkají sami účastníci veletrhu: „Tato zkušenost byla pro nás velkým přínosem. Nasbírali jsme cenné poznatky a postřehy, vyzkoušeli si fiktivní obchodování a viděli práci jiných firem.“

     Poděkování patří panu starostovi Mgr. Patriku Hujdusovi a vedení Základní školy, kteří podporují nejnovější trendy výuky na škole, jmenovitě paní ředitelce školy Mgr. Šárce Fehérové za kvalitní přípravu, doprovod a pomoc při přípravě prezentačního stánku. A co naši žáci? Vše zvládli na jedničku a důstojně reprezentovali naši základní školu. I jim vyjadřujeme velké poděkování a uznání.  Budeme se těšit na další ročník.

                                               Za kolektiv školy

                                               Mgr. Lenka Vernerová